Zdravotní ústavy by měly být podle senátorů v Ostravě a Ústí nad Labem

Senát vrátil poslancům novelu o slučování zdravotních ústavů. Podle senátorů by zdravotní ústavy měly být v Ostravě a Ústí nad Labem. Podle původního vládního návrhu, po sloučení 14 zdravotních ústavů na dva, měla být sídla v Praze a Ostravě. Podle Senátu by vláda měla vzít v úvahu to, že jak Ostrava, tak Ústí nad Labem jsou metropolemi krajů, kde jsou pracoviště specializované například na rozbory kvality životního prostředí zapotřebí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Schůze Senátu 4.8.2011 | Foto: Filip Jandourek

Proti změně sídel zdravotních ústavů na ostravské a ústecké ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) v zásadě nic neměl. Potěšilo ho, že Senát výrazněji nevystoupil proti myšlence samotného sloučení zdravotních ústavů.

„Zdravotní ústavy postupně ztrácejí objemy své činnosti. Dneska dělají pro hygienickou službu víceméně jenom 15 až 20 procent výkonů,“ říká Heger.

Přehrát

00:00 / 00:00

O změnách sídel zdravotních ústavů natáčela redaktorka ČRo Věra Masopustová

Senátoři ale zase tak spokojení se sloučením zdravotních ústavu nebyli. Například autorka návrhu na změnu sídel nezávislá senátorka Alena Dernerová výhrady má:

„Bude to fungovat jako úřady práce v současné době. Bude tam asi řada chyb a těžko říct, jak to všechno dopadne. Kroky jsou mnohdy velmi unáhlené. Rovnou se řeže, aniž by se měřilo.“

O tom, kde nakonec zdravotní ústavy budou, rozhodnou poslanci.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme