Zdravotníci v Královéhradeckém kraji vyhlásí stávkovou pohotovost

Zdravotníci z krajských nemocnic v Královéhradeckém kraji budou od poloviny srpna ve stávkové pohotovosti. Důvodem jsou nízké platy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékařka se zkumavkou (ilustrační foto) | Foto: Stockbyte

V těchto dnech proto zdravotníci začali sbírat podpisy pod petici, která požaduje navýšení mezd. V září ji chtějí předložit krajským zastupitelům.

"Stávková pohotovost by podle předběžných dohod mezi zástupci všech odborových organizací nemocnic měla být opravdu vyhlášena přibližně v polovině měsíce srpna. Je to naše poslední výzva a varování vedení kraje respektive zřizovatelům nemocnic před vyhlášení stávky," řekla členka výkonné rady Odborového svazu zdravotnictví za Královéhradecký kraj Iva Řezníčková.

Podle mluvčího Královéhradeckého krajského úřadu Petra Vinkláře se ale vedení kraje se zdravotníky už dohodlo.

"Podle našich informací k dohodě došlo. Kraj se dohodl s krajským svazem odborářů ve zdravotnictví na navýšení mezd středního personálu v krajských nemocnicích. Dohoda zní na patnáct set korun na osobu s tím, že navýšení by mělo platit od července," uvedl Vinklář.

Přečtěte si také:
Část zaměstnanců ve zdravotnictví dostane přidáno
Ve zdravotnictví by letos mohlo chybět až 20 miliard korun

Ota Nehasil, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme