Zdravotníci varují před nebezpečnými ubrousky z Turecka, mohou poškodit štítnou žlázu

V českých obchodech se objevily nebezpečné ubrousky značky Freshmaker. Vyrábí je turecká firma Fulya Kozmetik, prodávají se většinou v oranžovém obalu s obrázkem matky s dítětem, nebo s obrázky z pohádky o Sněhurce. Ubrousky obsahují látku, která může poškodit štítnou žlázu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné turecké ubrousky Freshmaker | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Distributorem nebezpečných ubrousků je firma GIGAS CZ, hygienici je zadrželi v několika prodejnách hlavně v západních Čechách, například v Toužimi, Karlových Varech a Chodově.

„Obsahují látku butylkarbamát, která může při dlouhodobém působení poškodit štítnou žlázu,“ říká hlavní hygienik Vladimír Valenta.

Ministerstvo zdravotnictví je nařídilo stáhnout a dál by se neměly prodávat. Kdo už je koupil, může je vrátit do obchodu a dostane zpět peníze.

Nebezpečné ubrousky Freshmaker kids baby wet wipes with lotion | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Vlhčené ubrousky jsou zabalené po 72 kusech v uzavíratelném balení.

Některé mají na obalu oranžovou barvu s obrázky kočárků, kojeneckých lahví a dudlíků a s nápisy Freshmaker Wet Towels with Lotion. Na přední straně výrobku je fotografie matky s kojencem a nápisy.

Další nebezpečné ubrousky od stejné firmy mají na obalu obrázky z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků a nápis Freshmaker Kids Baby Wet Wipes with Lotion

Libor Procházka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme