Zdravotníci varují před nebezpečnými ubrousky z Turecka, mohou poškodit štítnou žlázu

V českých obchodech se objevily nebezpečné ubrousky značky Freshmaker. Vyrábí je turecká firma Fulya Kozmetik, prodávají se většinou v oranžovém obalu s obrázkem matky s dítětem, nebo s obrázky z pohádky o Sněhurce. Ubrousky obsahují látku, která může poškodit štítnou žlázu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nebezpečné turecké ubrousky Freshmaker | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Distributorem nebezpečných ubrousků je firma GIGAS CZ, hygienici je zadrželi v několika prodejnách hlavně v západních Čechách, například v Toužimi, Karlových Varech a Chodově.

„Obsahují látku butylkarbamát, která může při dlouhodobém působení poškodit štítnou žlázu,“ říká hlavní hygienik Vladimír Valenta.

Ministerstvo zdravotnictví je nařídilo stáhnout a dál by se neměly prodávat. Kdo už je koupil, může je vrátit do obchodu a dostane zpět peníze.

Nebezpečné ubrousky Freshmaker kids baby wet wipes with lotion | Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Vlhčené ubrousky jsou zabalené po 72 kusech v uzavíratelném balení.

Některé mají na obalu oranžovou barvu s obrázky kočárků, kojeneckých lahví a dudlíků a s nápisy Freshmaker Wet Towels with Lotion. Na přední straně výrobku je fotografie matky s kojencem a nápisy.

Další nebezpečné ubrousky od stejné firmy mají na obalu obrázky z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků a nápis Freshmaker Kids Baby Wet Wipes with Lotion

Libor Procházka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme