Zdravotníci z nemocnic Královéhradeckého kraje zůstávají ve stávkové pohotovosti

Vedení Královéhradeckého kraje se sejde se zástupci zdravotnických odborů. Důvodem je včera vyhlášená stávková pohotovost zaměstnanců krajských nemocnic, kteří tak bojují za vyšší mzdy. Požadují navýšení platů o tři tisíce korun měsíčně, a to zpětně od července.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: Corel GALLERY

Kraj jejich požadavek označuje za nereálný. Podle Ivy Řezníčkové z Odborového svazu zdravotnictví za Královéhradecký kraj je dnešní schůzka vůbec prvním setkáním obou stran.

"Dnes se sejdou zástupci zaměstnanců s vedením kraje, schůzku včera svolala pan hejtman. Schůzku bereme jako první vstřícné gesto kraje a očekáváme, že konečně si někdo vyslechne naše požadavky, začne se seriozně zabývat vážnou situací v krajských nemocnicích," zdůraznila Řezníčková.

Podle hejtmana Kralovehradeckého kraje Lubomíra France letos už zdravotníci dostali přidáno patnáct procent. Další navýšení je možné až od ledna 2010.

Přečtěte si také:
Královehradecký kraj zdravotníkům ani přes stávkovou pohotovost nepřidá
Zaměstnanci nemocnic Královéhradeckého kraje vstoupili do stávkové pohotovosti
Zdravotní sestry v kraji jsou od dnešního dne ve stávkové pohotovosti
Zdravotníci v Královéhradeckém kraji vyhlásí stávkovou pohotovost
Zdravotnické odbory: Navýšení platů by se mělo týkat všech sester

Milan Kopp, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme