Zdravotnická centra: objevena další podezřelá smlouva

Generální inspekce ministerstva zahraničí objevila při kontrole zdravotnických center další pochybné smlouvy. Jednou z nich je i smlouva s mediální agenturou AGE plus. Ta sice v roce 2000 vyinkasovala více než jeden milion korun, ale podle kontrolní skupiny neodvedla žádnou práci. Radiožurnálu, který případ objevil, to potvrdil generální sekretář ministerstva zahraničí Vladimír Zavázal. Ten celý případ předá policii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šifrovaný text | Foto: Jan Rosenauer

Zdravotnická centra v čele se Zdeňkem Poslušným podepsala 21. srpna 2000 smlouvu s mediální agenturou AGE plus. V ten samý den vystavila agentura AGE plus zdravotnickým centrům fakturu na více než jeden milión korun. O čtyři dny později je zdravotnická centra vyplatila. "To rozhodně běžná praxe není, aby se ve stejný den, kdy je smlouva podepsána už účtovalo padesát procent jejího plnění," řekl Radiožurnálu Vladimír Zavázal.

Podle zprávy kontrolní komise ministerstva zahraničí však agentura AGE plus následně neodvedla pro zdravotnická centra žádnou práci. "Smlouva s firmou AGE plus byla podepsána, byla fakturována, ale kontrolní skupina nedostala do ruky jakékoliv poznatky o plnění předmětu té smlouvy," potvrdil Zavázal.

Spolumajitelka AGE plus Kateřina Grmelová už včera Radiožurnálu řekla, že se nebude k věci vyjadřovat, ale že její společnost práci pro centra odvedla. Další spolumajitel Jan Slánský na opakované dotazy také odmítl odpovědět. "Informace z té smlouvy jsou důvěrné, tak vám to bohužel nemohu sdělit, protože je nemohu sdělovat třetím osobám," řekl pouze.

Zdravotnická centra převedl na ministerstvo zahraničí v červenci roku 2000, tedy měsíc před podpisem smlouvy Karel Srba. Bývalý sekretář ministerstva zahraničí čelí obvinění z přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové a z korupce. Centrům v té době šéfoval Zdeněk Poslušný, který v roce 1996 jako šéf meziresortní protidrogové komise zase čelil podezření, že podporoval doping, že byl agentem Státní bezpečnosti a že o peníze okradl studenty olomoucké univerzity.

Martin Hromádka, Patrik Kaizr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme