Zdravotnická záchranná služba je přichystaná

Vánoční svátky tráví část našich spoluobčanů připravená pomoci nám ostatním v případných nesnázích. Jde především o zdravotníky, kteří slouží v sanitních vozech, na záchranných stanicích, na pohotovostech nebo nemocničních odděleních s nepřetržitým provozem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři | Foto: Tisková zpráva

V Jihočeském kraji funguje lékařská pohotovost ve víc než dvou desítkách měst. V bývalých sedmi okresních ji většinou zajišťují v nemocnicích, v dalších menších městech pak například na stanovištích záchranné služby, ve zdravotních střediscích či poliklinikách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozsah pohotovostní lékařské péče o vánočních svátcích shrnula redaktorka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Lenka Jansová

O svátcích jsou na jihočeských pohotovostech zpravidla od 8 do 22 hodin, tedy jako o sobotách a nedělích, potvrzuje jihočeský hejtman Jiří Zimola.

"Myslím, že jak vánoční svátky, tak dny okolo Silvestra jsou volné dny jako soboty a neděle. Chci ubezpečit všechny obyvatele Jihočeského kraje i jeho návštěvníky, že budou ošetření, ať už zdravotnickou záchrannou službou nebo v nemocnicích formou lékařských služeb první pomoci."

Také v Olomouckém kraji má lékařská služba první pomoci standardní zdravotnickou pohotovost. Ordinační hodiny najdete na webových stránkách kraje.

Podle náměstka olomouckého hejtmana Michaela Fischera je lékařská pohotovost dostupná v Olomouci, Šumperku, Jeseníku, Šternberku, Přerově, Prostějově a Hranicích.

"Máme stomatologickou lékařskou službu, která je v Olomouci ve Fakultní nemocnici, pro podoblast Jesenicka a Šumperska jsou to jednotliví stomatologové, kteří si berou služby. Lékárny jsou otevřené v hypermarketech, po dobu jejich zavření máme nasmlouvané lékárny v Olomouci, Přerově, Prostějově, Šumperku a Jeseníku."

Během Vánočních svátků a na Nový rok jsou v Karlovarském kraji zajištěny lékařské pohotovosti v době od devíti do devatenácti hodin. Stejný čas platí také pro dětskou a zubní pohotovost, potvrzuje hejtman Josef Novotný.

"Všechny lékařské pohotovosti najdou pacienti v areálu karlovarské nemocnice. Pro Sokolov platí stejné časy jako pro Karlovy Vary. Stejně se slouží i v Chebu. Zubní pohotovost na Sokolovsku a Chebsku je zajištěná v soukromých zubních ambulancích."

Liberecký kraj zajistil lékařskou pohotovost ve všech svých zdravotnických zařízeních. Jejich provoz upřesnil hejtman Stanislav Eichler.

"Pohotovosti pro dospělé a děti fungují ve stejném režimu jako jindy o víkendech a ostatních svátcích, provoz bude od osmi do jednadvaceti hodin. Zubní pohotovost jede ve stejném režimu jako po celý rok."

Lékařská pohotovost v Plzeňském kraji bude o vánočních svátcích a také 1. 1. fungovat v necelé dvacítce míst. Někde jsou pohotovosti při výjezdových místech krajské zdravotnické služby. V Plzni je také specializovaná zubní a dětská pohotovost. Ta se letos přestěhovala do dětské nemocnice U svatého Jiří v Plzni - Doubravce.

Podle hejtmanky Plzeňského kraje Milady Emmerové bude v průběhu svátků zajištěna lékárnická pohotovost tak jako v každý jiný den pracovního klidu: "Občané se mohou spolehnout, že akutní zdravotní péče je zajištěná."

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme