Zdravotnické odbory budou jednat s ministrem Hegerem i premiérem

Odboráři z českých nemocnic se sejdou v Praze. Jednat budou s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem i s premiérem Petrem Nečasem. Tvrdí, že navrhovaná úprava tarifů může znamenat odchod tisíců zdravotníků a lékařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) | Foto: Tomáš Adamec

Úprava platových tarifů, kterou navrhlo ministerstvo práce a sociálních věcí, je pro odboráře z českých nemocnic nepřijatelná. Zaměstnanci nemocnic by přišli až o třináct tisíc korun měsíčně. Hrozí prý hromadný odchod ze zdravotnictví.

Podle šéfky odborů v trutnovské oblastní nemocnici Ivy Řezníčkové může změna přinést kolaps nemocnic: „Naším hlavním cílem je přesvědčit pana ministra o nesystémovosti a nekoncepčnosti návrhu snižování platů zdravotníků, který je tak razantní, že by to vedlo k personální devastaci nemocnic.“

„V dnešní době se nemocnice potýkají s nedostatkem lékařů a sester. Poslední předložený návrh je ještě radikálnější než původní varianty, navrhuje snížení platu až o 10 000 korun a u lékařů až o 13 000 korun,“ upozorňuje Řezníčková.

Pokud jednání s ministrem a premiérem nebudou úspěšná, zdravotnické odbory se přidají k demonstraci chystané na 21. září v Praze.

Ota Nehasil, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme