Zdravotnické odbory jsou ve stávkové pohotovosti

Stávkovou pohotovost vyhlásil Odborový svaz zdravotnictví a sociální. Reagoval tak na rozhodnutí vlády odložit zvýšení mezd pracovníkům ve státní sféře z ledna příštího roku na duben. Vedení svazu také vyzvalo k podpisovým akcím své odborové organizace a ostatní odborové svazy, které sdružují zaměstnance veřejného sektoru. Petice bude požadovat dodržení původní dohody s vládou a zachování dojednaného množství peněz na mzdy pro rok 2002. Včera ze stejných důvodů stávkovou pohotovost vyhlásily také školské odbory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

"Byli jsme účastníky jednání mezi vládou a odbory z rozpočtové a příspěvkové sféry o růstu platů v příštím roce a první část jednání byla uzavřena s tím, že rozpočet bude obsahovat osmiprocentní navýšení prostředků na platy v příštím roce", řekl Českému rozhlasu o důvodech vyhlášení stávkové pohotovosti předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger.

Stávková pohotovost zdravotníků je předčasná, tvrdí ministerstvo zdravotnictví a Lékařský odborový klub. Mluvčí resortu Ota Černý i šéf klubu Milan Kubka se domnívají, že na vyhlašování pohotovosti je vzhledem k projednávání státního rozpočtu příliš brzo. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vyhlášením stávkové pohotovosti reagoval na rozhodnutí vlády odložit zvýšení mezd ve státní sféře z ledna na duben. Kubek dnes o růstu platů jednal s ministrem zdravotnictví Bohumilem Fišerem. Připomněl, že zdravotníci vládě slíbili, že nebudou v letošním roce stávkovat, pokud dostanou přidáno víc než ostatní státní zaměstnanci. A slib podle něj vláda dodržela.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme