Zdravotnické odbory jsou ve stávkové pohotovosti

Stávkovou pohotovost vyhlásil Odborový svaz zdravotnictví a sociální. Reagoval tak na rozhodnutí vlády odložit zvýšení mezd pracovníkům ve státní sféře z ledna příštího roku na duben. Vedení svazu také vyzvalo k podpisovým akcím své odborové organizace a ostatní odborové svazy, které sdružují zaměstnance veřejného sektoru. Petice bude požadovat dodržení původní dohody s vládou a zachování dojednaného množství peněz na mzdy pro rok 2002. Včera ze stejných důvodů stávkovou pohotovost vyhlásily také školské odbory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

"Byli jsme účastníky jednání mezi vládou a odbory z rozpočtové a příspěvkové sféry o růstu platů v příštím roce a první část jednání byla uzavřena s tím, že rozpočet bude obsahovat osmiprocentní navýšení prostředků na platy v příštím roce", řekl Českému rozhlasu o důvodech vyhlášení stávkové pohotovosti předseda Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiří Schlanger.

Stávková pohotovost zdravotníků je předčasná, tvrdí ministerstvo zdravotnictví a Lékařský odborový klub. Mluvčí resortu Ota Černý i šéf klubu Milan Kubka se domnívají, že na vyhlašování pohotovosti je vzhledem k projednávání státního rozpočtu příliš brzo. Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče vyhlášením stávkové pohotovosti reagoval na rozhodnutí vlády odložit zvýšení mezd ve státní sféře z ledna na duben. Kubek dnes o růstu platů jednal s ministrem zdravotnictví Bohumilem Fišerem. Připomněl, že zdravotníci vládě slíbili, že nebudou v letošním roce stávkovat, pokud dostanou přidáno víc než ostatní státní zaměstnanci. A slib podle něj vláda dodržela.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme