Zdravotnické odbory trvají na zachování objemu peněz

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče by souhlasil se zvýšením platů zaměstnanců nikoliv od 1.ledna, ale až od 1. dubna 2002, tak, jak to chce vláda. Má to však jednu podmínku - musí být zachován původně plánovaný objem mzdových prostředků na celý rok. V opačném případě by vláda odsunutím osmiprocentního navýšení peněz na mzdy ušetřila přes miliardu korun, poškodila by však 750 tisíc zaměstnanců všech sektorů. Zdravotnické odbory, které jsou od minulého týdne ve stávkové pohotovosti, očekávají závazné slovo na zítřejším jednání se zástupci vlády a tripartitou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Podle předsedy Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Jiřího Schlangera stávka zatím není na pořadu dne, protože odboráři nechtějí brát pacienty jako rukojmí. "Pochopitelně pokud se v těch jednáních neposuneme, tak budeme konzultovat se členskou základnou možnost dalších akcí. Je to skutečně teď spor s vládou, který asi nelze řešit na úkor těch, kteří ty služby užívají - myslíme tím ve zdravotnictví pacienty, v sociálních službách klienty, ve školství děti a rodiče a podobně.

Vlasta Valentová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme