Zdravotničtí odboráři zvažují žalobu na Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj podle odborů neplní dohodu o navyšování platů středního zdravotnického personálu. Odboráři z krajských nemocnic zvažují žalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královehradecký kraj

Krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková to ale odmítá: „Problém je asi v jiném výkladu dohody. Podle ekonomů i právníků my tu dohodu plníme. Současná mzda středního zdravotnického personálu je přes 24 000 korun, takže holding trvá na tom, že dohodu plní, a to, co slíbil ke konci roku, už
splní v pololetí,“ uvedla Třešňáková

Zřejmě nastoupí právníci

Odbory souhlasí, že určité navýšení dostaly. Stále to ale podle nich není dostatečné. Na základě údajného neplnění dohody teď zvažují právní kroky vůči kraji a zdravotnickému holdingu.

Dalším postupem se budou zabývat experti, říká Iva Řezníčková z krajské centrály Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče:

„V dohodě je jasně uvedeno, že v letošním roce, to znamená v roce 2010 budou podniknuty další kroky ke snížení propadu ve mzdách našich zaměstnanců oproti příspěvkové sféře. Tento propad stále činí 4 000 korun - to znamená, že by letos měli dostat zaměstnanci podle dohody přibližně 1 000 korun pro každého,“ upozornila Řezníčková.

Milan Kopp, Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme