Ze Srí Lanky se ozval pohřešovaný Čech

Počet nezvěstných Čechů v jihovýchodní Asii klesl na devět. Ozval se muž ze Srí Lanky. U sedmi českých občanů jsou stále vážné obavy, že katastrofu nepřežili. Thajsko už obdrželo dokumentaci ke vzorkům DNA, které poskytly rodiny šesti nezvěstných pro případnou identifikaci. V Thajsku se totiž hledá šestice Čechů, kteří byli v dosahu rozbouřeného moře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na zdevastované město Banda Aceh | Zdroj: ČTK

Celkem při katastrofě apokalyptických rozměrů přišlo podle nejnovější bilance o život na 170 tisíc lidí, Srí Lanka totiž ohlásila dalších 7 tisíc mrtvých. Tisíce dalších jsou v celé oblasti stále nezvěstní.

Až na čtvrt miliardy korun chce česká vláda navýšit částku určenou na pomoc asijským zemím. Rozhodnutí o konečné částce by mělo padnout na schůzce kabinetu ve středu. Dalších 250 miliónů korun vybrali obyvatelé Česka mezi sebou. Dohromady tak do oblasti Bengálského zálivu zřejmě poputuje půl miliardy korun. Opravit by se za ně mohly například silnice, školy nebo nemocnice.

Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme