Ze štábu ODS se po výsledcích voleb jelo vyjednávat

Výrazná ztráta, ale přesto úspěch. Tak je možné hodnotit výsledek ODS ve volbách do zastupitelstva hlavního města. Občanští demokraté poprvé volby v Praze nevyhráli a teď je čekají vyjednávání s TOP 09.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průběžné výsledky voleb v tiskovém středisku ODS. | Foto: Tomáš Adamec

Z průběžných výsledků, které se ve štábu pražské ODS zapisovaly během odpoledne a podvečera na velkou magnetickou tabuli, už bylo jasné, že ODS v Praze tentokrát moc slavit nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve štábu ODS byly redaktorky Klára Bílá a Lucie Husárová.

ODS v Praze nezvítězila poprvé a po minulých volbách, kdy strana získala v hlavním městě přes padesát procent, je letošní porážka o to více citlivá. Šéf pražské organizace Boris Šťastný večer poděkoval voličům a řekl, že odjíždí vyjednávat.

„Existuje možnost koalice jak ODS s TOP 09, tak ODS se sociálními demokraty, tak i TOP 09 se sociálními demokraty. Všechny tři velké strany zatím mají koaliční potenciál,“ prohlásil Šťastný.

Bohuslav Svoboda, kterého si ODS vybrala jako kandidáta na primátora, pak konstatoval, že kampaň pro něj byla docela silným zážitkem. „Říkám, že tomu věnuji minimálně tři kapitoly ve svých pamětech. Je tam spousta pozitivního, dokonce bych řekl, že překvapivě, protože jsem měl velmi pesimistické informace o tom, jak to bude vypadat,“ poznamenal Svoboda.

Co se týče senátních voleb, tady může být pražská ODS zatím spokojená. V Praze se volilo ve třech obvodech a všichni kandidáti ODS postoupili do druhého kola.

Lucie Husárová 1, Klára Bílá, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme