Muž, na kterého se v Třebechovicích na Hradecku zřítila zeď, je po smrti

Cihlová zeď o váze až 400 kilogramů zavalila v úterý dopoledne mladíka v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku. Muž zemřel. Neštěstí se stalo při stavebních úpravách ve sklepě obytného domu v Hradecké ulici. Hasiči večer tělo za pomoci těžké techniky vyprostili, zásah trval 12 hodin. Statika domu není narušena, neboť zavalené sklepní prostory jsou mimo půdorys domu, který patří městu.

Aktualizováno Třebechovice pod Orebem (Hradecko) (Aktualizováno: 23:20 6. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Po více než dvanáctihodinovém zásahu se nám podařilo tělo zavaleného člověka vyprostit. Pomocí sacího bagru jsme ve spolupráci s hasiči záchranného útvaru odsáli asi čtyři kubíky suti a zeminy,“ řekla ve 22.15 mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Pravděpodobnou příčinu nehody popsal pro Český rozhlas na místě zasahující statik Josef Bezvoda. „Oni vlastně podkopali 80, 90 centimetrů základy a ta zeď, která je mimo barák a z druhé strany ji tlačí zemina, tak to nevydržela a sesula se to,“ uvedl Bezvoda.

Hasiči našli muže zasypaného ve studni na Břeclavsku mrtvého, vyprošťování zbrzdila betonová deska

Číst článek

Smrt muže potvrdil ředitel krajských záchranářů Libor Seneta. „K úmrtí muže ročník 2001 došlo na místě neštěstí,“ řekl. Po dobu vyprošťovacích prací policie v okolí domu omezila provoz.

„Místo závalu je ve sklepních prostorech mimo půdorys domu pod chodníkem. Z toho důvodu není statika bytového domu narušena,“ řekla mluvčí krajských hasičů.

Těžká technika by ještě v úterý měla hasičům pomoci rozebrat nestabilní strop v místě závalu.

Zřícená cihlová zeď

Starosta Třebechovic pod Orebem Roman Drašnar odpoledne řekl, že usmrcený v podzemí nepracoval sám. „Předělávaly se v celém baráku stoupačky a dnes dělali ve sklepě, řešila se i kanalizace. Pracovali mezi dvěma zdmi a jedna se hnula. Jak byli nízko u základů, hrklo to,“ řekl Drašnar. Opravu podle něj zajišťovala pro město firma, která si na kopáčské práce najala subdodavatele.

Policie už vyslechla první svědky. Neštěstí se stalo v neobydlených sklepních prostorech na rohu ulic Hradecká a Družstevní práce.

Podle Götzové zeď, která se na muže zřítila, byla cihlová a vážila podle odhadů až 400 kilogramů. Hasiči zasahovali pod dohledem statika, protože zřícená zeď byla nosná. „Sklepní prostory jsou zčásti zavalené. Hasiči nyní zabezpečují a stabilizují prostory. Zásah je náročný především na stabilizaci okolí a odstranění sutin,“ uvedla.

par, luc, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme