Zelené v Praze by ve volbách mohl vést Bursík

Strana Zelených změní před volbami do Poslanecké sněmovny kandidátky. Lídrem té pražské by měl být bývalý předseda a poslanec zelených Martin Bursík. Jeho nominaci do čela pražské kandidátky podporuje předseda Strany Zelených Ondřej Liška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík | Foto: Marián Vojtek

V Praze by se tak ve sněmovních volbách Bursík postavil lídrovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. Obsazení kandidátek bude podle Lišky řešit poprvé v novém složení republiková rada:

"My jsme, myslím, jediná strana, která vyhlašuje nové primárky a sestavuje nově kandidátky. Děláme to proto, protože chceme kandidátní listiny výrazně posílit a udělat některé změny na lídrovských pozicích včetně pražské. Proto o tom budeme dále jednat i s Martinem Bursíkem a dalšími a příští dny a týdny rozhodnou."

Liška Českému rozhlasu také potvrdil, že s Bursíkovou kandidaturou osobně počítá. "Já osobně si přeji, aby se do jejího čela postavil Martin Bursík, v těchto dnech o tom jednáme i s pražskou organizací i s Martinem Bursíkem," uvedl Liška.

Milan Kopp, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme