Zelení chtějí do obměněné vlády Michaela Kocába

Republiková rada Strany zelených schválila jako svého kandidáta do obměněné vlády hudebníka Michaela Kocába. Novinářům to oznámil předseda strany Martin Bursík. Kocáb by měl v kabinetu nahradit ministryni pro lidská práva Džamilu Stehlíkovou. Hudebník už za stranu kandidoval do Senátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Kocáb | Foto: Jakub Fišer

Strana zelených pokládá za nesolidní postoj premiéra Mirka Topolánka, který dnes prohlásil, že rekonstrukce vlády ztratila důležitost, a to například v souvislosti s problémy s dodávkami plynu.. Předseda SZ Martin Bursík novinářům po jednání republikové rady strany řekl, že považuje za nezbytnou výměnu ministrů ze všech koaličních stran.

"My jsme připraveni vyměnit ministra, máme za to, že je to správné, že ke to důležitá věc. My to neděláme kvůli panu premiérovi, ale kvůli voličům. Tady je obrat pana premiéra překvapivý. Debata, zda je důležitější řešit otázky plynu nebo změny ve vládě, je nelogická. Obojí je důležité a vláda má dělat obojí," řekl Bursík při příchodu na jednání.

Lidovci nechtějí odchod svých ministrů

Vedení KDU-ČSL jedná v Lipnici nad Sázavou o možných změnách ve vládě. Už dopoledne lidovci přednesli premiérovi Mirku Topolánkovi, že nechtějí odchod žádného ze svých ministrů.

Spor uvnitř KDU-ČSL se vedl kvůli osudu ministra financí Miroslava Kalouska. Šéf strany Jiří Čunek nejdříve žádal jeho odvolání kvůli údajnému odklonu od programu strany, když se za šéfa resortu financí postavil premiér, Čunek od požadavku ustoupil.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme