Zelení podpořili Jana Švejnara

Prezidentský kandidát Jan Švejnar může počítat s plnou podporou Strany zelených. Shodlo se na tom širší vedení strany, které dnes jednalo v Jihlavě. Hostem byl i samotný Jan Švejnar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Švejnar | Zdroj: ČTK

Vedení nejmenší vládní strany ocenilo, že Jan Švejnar vede otevřenou, věcnou a neagresivní kampaň a v poměrně krátké době si stačil získat značné sympatie veřejnosti. Předseda Strany zelených Martin Bursík řekl, že v tomto ohledu panovala na jednání absolutní shoda.

"Celkové sympatie k tomu, co se Janu Švejnarovi jako kandidátovi za tak krátkou dobu v České republice podařilo, ty byly cítit z atmosféry v republikové radě, kterou jinak neznáme," řekl Bursík.

Jana Švejnara si vedení strany nejdříve otestovalo. Zelené zajímaly jeho názory na jadernou energetiku nebo na umístění amerického radaru v Česku. Právě ve druhé otázce ve straně nepanuje úplná shoda. Čechoameričan Jan Švejnar jako zastánce radaru ale za americkou stranu neloboval.

"Nesnažím se nikoho přesvědčit. Spíš vyjadřuji svůj názor, že se musíme pojistit a mít něco jako ochranné zařízení," uvedl prezidentský kandidát. Švejnar také potvrdil, že pokud v prezidentské volbě zvítězí, vzdá se amerického občanství.

Daniel Burda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme