Zelení se bojí obstrukcí ve sněmovně. ,Můžou odradit voliče'

Dvě nejsilnější parlamentní strany, ČSSD a ODS, by se měly dohodnout a neblokovat jednání sněmovny. V České televizi to uvedl předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Podle něho by měly skončit obstrukce, kterými se snaží především poslanci ODS a TOP 09 zabránit hlasování o sporných návrzích, jako je vyplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci nebo vyplácení třináctých důchodů.

"Ať ustoupí ti, kdo buď na jedné straně jako pan předseda Paroubek a ČSSD za každou cenu, i oproti veškerým předchozím dohodám, tlačí jen to své. Stejně tak ODS, která používá obstrukce na hraně," řekl Liška.

Předseda komunistů Vojtěch Filip ale nevidí možnost, že by levice od svých návrhů ustoupila, jako reálnou.

Podle KSČM může dění ve sněmovně lidi vyburcovat

S Ondřejem Liškou se pak shodl na tom, že by se měly přednostně projednat návrhy vrácené senátem nebo vetované prezidentem a hlasovat by se mělo také o vládních návrzích, které jsou nezbytně nutné.

Liška pak vyjádřil obavu, aby lidé znechucení současným děním ve sněmovně přišli v květnu k volbám. Filip ale dodal, že může sněmovní dění voliče naopak vyburcovat.

"Ti, kteří zatím nerozhodovali, to znamená ti, kteří říkali, že je to nezajímá, protože se jich to nedotýká, tak ti k volbám půjdou, protože se jich to tentokrát dotkne," poznamenal Filip.

Termín voleb do sněmovny určil prezident Václav Klaus na 28. a 29. května.

Petr Medek, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme