Zelení se pokusí změnit postoj KSČM k volbě prezidenta

Politická jednání před zítřejší prezidentskou volbou jsou v plném proudu. Jednotlivé strany budou ještě ladit poslední taktiku, jak na Pražském hradě prosadit svého kandidáta. Nový vítr vnesli do situace komunisté - do volby nominovali ještě vlastní kandidátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Liška | Foto: Marián Vojtek

Vedle Václava Klause a Jana Švejnara se tak o prezidentské křeslo utká i europoslankyně Jana Bobošíková. I přesto ale stále KSČM je ochotná jednat i o podpoře Jana Švejnara - má ale tři podmínky. Dnes v poledne se kvůli předvolební taktice sejde předsednictvo zelených.

Místopředseda Strany zelených Ondřej Liška Radiožurnálu řekl, že jeho strana se bude komunistickou stranu snažit přesvědčit, že její požadavky jsou nereálné: "Pokud Strana zelených odmítne radarovou základnu v České republice, tak pak to bude proto, že je o tom sama přesvědčena, nikoli proto, že to by slíbila jakékoli straně - natož komunistické. A stejně tak navrhovaný pakt o neútočení. To přece není v politice nic jiného než nějaká koaliční smlouva a my se rozhodně nechystáme uzavírat koaliční smlouvu s komunistickou stranou."

Souhrn zpravodajství z volby prezidenta, fotogalerie i zvukový archiv najdete na speciálním webu Volba prezidenta 2008.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme