Zelení vybírali kandidáty pro předčasné volby

Na jihu Moravy povede do podzimních parlamentních voleb Zelené podle očekávání jejich předseda Ondřej Liška. Středočeské Zelené zase mikrobiolog Jiří Janata. Rozhodly o tom sobotní krajské konference strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Liška | Foto: Irena Henslová

Delegáty přesvědčila Janatova dlouholetá vědecká práce i jeho působení v zastupitelstvu obce Psáry. Na druhém místě skončila filmová publicistka Tereza Brdečková, na třetím bývalý předseda středočeských Zelených Jiří Čejka. Janatu volilo asi 60 procent přítomných.

"Asi jsem přesvědčil lidi i tím, že dělám ve vědě a Zelení ví, že mají podporu všude tam, kde je vyspělá společnost v Evropě a vyspělá společnost znamená investice do lidí a právě to, že na prvním místě je vědec a na druhém člověk z umělecké sféry znamená, že podporujeme takovou společnost, ve které hraje velkou roli vzdělanost, kultura," řekl Janata.

Janata má zkušenosti z regionální politiky, působil jako starosta i místostarosta pětitisícové obce Psáry. V předvolební kampani se chce zaměřit na regionální témata.

"Víme, že v každém regionu existuje problém, kdy jsou občané nějakým způsobem ohrožováni zájmy jednotlivců, zájmy nátlakových skupin, třeba v okolí Prahy to jsou developerské skupiny. Tam všude chceme stát na straně zájmů veřejných," prohlásil Janata.

Ve Středočeském kraji bude Janata soupeřit s místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem, místopředsedou ODS Petrem Bendlem, poslancem KSČM Stanislavem Grospičem, Lenkou Ptáčkovou Melicharovou z KDU-ČSL a s předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.

Přečtěte si také:
Martin Bursík nebude kandidovat do Poslanecké sněmovny
Do předčasných voleb povede zelené Ondřej Liška
Šéf zelených Martin Bursík rezignoval
Ze Strany zelených vystoupil předseda moravskoslezské organizace

Igor Maňour, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme