Železného právníci propuštěni na svobodu

Policie po celodenním výslechu rozhodla o propuštění dvou právníků Vladimíra Železného, kteří byli společně s šéfem Novy v pondělí zadrženi a obviněni z poškozování věřitele kvůli podezřelým převodům majetku. Ondřej Kuchař a Edita Panušková strávili noc z pondělí na úterý v policejní cele a ve večerních hodinách je policie pustila na svobodu. Podle mluvčí Úřadu finanční kriminality a ochrany státu Soni Jindrákové důvody jejich vazby pominuly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní auto | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

S. Jindráková o propuštění dvou právníků

"Vzhledem k tomu, že dva z obviněných se rozhodli dobrovolně vydat věci důležité pro trestní řízení, v tuto chvíli pominuly důvody vazby a oba byli propuštěni ze zadržení", sdělila Radiožurnálu Soňa Jindráková. Také právník Vladimíra Železného Radek Jigl nám dříve potvrdil, že Panušková s Kuchařem policii dobrovolně předali některé materiály.

Policisté si v úterý nechali z pankrácké vazební věznice přivézt k výslechu i dalšího spoluobviněného v této kauze, právníka Aleše Rozehnala. Ten je ve vazbě už od loňského listopadu.

Sám Vladimír Železný byl ještě v pondělí v noci propuštěn ze zadržení. Předtím ho prohlédli lékaři v nemocnici na Mičánkách a shledali, že ze zdravotních důvodů nemůže být umístěn do policejní cely. Podle mluvčí Soni Jindrákové kvůli rychlé práci policistů ani nebyl důvod žádat jeho vzetí do vazby.

"Pan doktor Železný byl propuštěn v pondělí noci ze zadržení, neboť pominuly důvody vazby, a to na základě rychlé práce policie, která během dne zajistila výslechy spoluobviněných a dále materiály důležité pro trestní řízení".

Policie Železného podezírá z toho, že zdánlivým zmenšováním svého majetku zmařil uspokojení svého věřitele, společnosti CME. Jeho právníci Aleš Rozehnal a Ondřej Kuchař a zaměstnankyně Rozehnalovy kanceláře Edita Panušková jsou podezřelí, že k tomu Železnému pomohli, a to opatřením prostředků, odstraněním překážek, radou, utvrzováním v předsevzetí či slibem. Všem čtyřem obviněným hrozí až osm let vězení.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Lenka Rákosová, Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme