Železného právník obviněn z poškozování věřitele

Právník ředitele televize Nova Aleš Rozehnal byl obviněn z pokusu o trestný čin poškozování věřitele. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí vyšetřovatelů Soňa Jindráková s tím, že Rozehnalovo trestní stíhání souvisí s dubnovým obviněním Vladimíra Železného z poškozování věřitele. Rozehnal dnešní noc stráví v policejní cele, v úterý vyšetřovatel rozhodne, zda zažádá o jeho vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Rozehnal a V. Železný | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

Podle Jindrákové se Rozehnal měl zmíněného činu dopustit formou účastenství, "a to v souvislosti s jednáním Vladimíra Železného". Jeden z nejbližších spolupracovníků ředitele Novy byl zadržen už v neděli a jeho výslech pokračoval i během dneška. "V podstatě se jedná o dokladaci veškerých dokumentů a materiálů", uvedla Jindráková.

Mluvčí popřela informace, že by vyšetřovatel měl v současnosti zájem předvolat a vyslechnout i Vladimíra Železného. "Pan Železný už byl obviněn v minulosti, tam se nic nemění, zatím to je ve stejné fázi".

Společnost CET 21 považuje zadržení Aleše Rozehnala za nedůvodné a postup vyšetřovacích orgánů vůči němu za velmi nestandardní. Řekl to Martin Chalupský, mluvčí CET 21, která je držitelem licence na vysílání televize Nova.

Železný je stíhán kvůli obvinění, že společnosti CME způsobil škodu přesahující 20 milionů dolarů. Mezinárodní arbitráž v únoru rozhodla, že šéf Novy musí této společnosti vrátit přibližně miliardu korun. Soud Železnému následně také zabavil jeho majetek. Další trestní stíhání je proti němu vedeno kvůli podezření z krácení daně.

Marek Janáč, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme