Železničáři kvůli nehodě vlaku na Vyškovsku kontrolují tratě

Kvůli vykolejení nákladního vlaku mezi Brnem a Přerovem před dvěma týdny přišlo o práci pět lidí. Od mistra, který měl mít bezpečnost trati na starosti, až po náměstka Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) pro provozuschopnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyškov vlak vykolejení | Zdroj: ČTK

Podle Pavla Habarta, pověřeného řízením tohoto úřadu, kontrolují právě v těchto dnech železničáři stav všech kolejí, které má Správa železniční a dopravní cesty na starosti.

„Probíhá nejrozsáhlejší jednorázová kontrola svršku celé dopravní infrastruktury, to znamená všech tratí pod správou Správy železniční a dopravní cesty. Provádí ji zhruba 400 zaměstnanců, v této chvíli máme data zhruba o 70 procentech sítě,“ upřesnil Habart.

Výsledky kontroly budou známé příští týden. Nehoda se stala v neděli 5. června po poledni, kdy u Topolan vykolejilo 13 z 25 prázdných vagonů na uhlí nákladního vlaku. Zjistilo se, že na trati u Topolan na Vyškovsku byly povolené šrouby.

Květa Moravcová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme