Železničáři s policií kontrolují místa, kde lidé přes zákaz přecházejí koleje

Železničáři s policií zvýšili kontroly nádražních kolejišť. Zaměřují se na lidi, kteří přecházejí koleje na zakázaných místech, a ohrožují tak svůj život i bezpečnost železničního provozu. Od loňského listopadu při dvaceti kontrolách nachytali přes šest set lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční doprava. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Pokud zjistíme přestupce, řešíme ho odpovídajícím způsobem. V některých případech může být udělena pokuta na místě. Jiné případy je nutné oznamovat správnímu orgánu, který potom přestupce dále řeší,“ řekl Jan Melša z policejního prezidia.

Bloková pokuta může být až tisíc korun. Ve správním řízení ale mohou provinilci zaplatit až desetkrát víc. „Pokud se ale bavíme o sankcích pro správní orgán, může se to vyšplhat až do výše deseti tisíc korun,“ upozornil Melša.

Podle ředitele odboru bezpečnosti Správy železniční dopravní cesty Petra Brázdy je tento přestupek velmi rozšířený. „Od listopadu, kdy jsme začali s těmito akcemi, jsme jich udělali ve spolupráci s policií dvacet. Už bylo zjištěno více než 600 osob, které zákon o drahách porušily,“ upřesnil Brázda.

Věra Pfeifferová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme