Železničáři zprovoznili po střetu vlaků na Mostecku jednu kolej

České dráhy od soboty pracují na obnově železniční trati mezi Ústím nad Labem a Chomutovem. Na ní se u stanice Želenice srazily dva nákladní vlaky. Střet si vyžádal život dvaapadesátiletého strojvůdce a zatím dvanácti miliónovou škodu. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský, železničářům se už podařilo zprovoznit jednu ze tří kolejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na železnici u zastávky Želenice na Mostecku

Nehoda na železnici u zastávky Želenice na Mostecku | Zdroj: ČTK

"To znamená, že osobní vlaky už nejsou nahrazovány autobusy a jezdí podle jízdních řádů. V místě, kde došlo k nehodě, ovšem vlaky jedou sníženou rychlostí. Na opravě dalších dvou kolejí se bude pracovat celý den a v případě koleje, na níž došlo k nehodě, je možné, že budou práce pokračovat i v příštích dnech," informoval Český rozhlas Šťáhlavský.

K úplnému obnovení provozu na této trati má dojít až v průběhu nadcházejícího týdne.

Z havarované a vykolejené lokomotivy patřící společnosti Unipetrol Doprava vyteklo asi 100 litrů oleje a tisíc litrů nafty. Ekologickou havárii na místě likvidují hasiči Českých drah. Kontaminovanou půdu odtěží a postižené území čeká sanace.

Železniční nehoda na Mostecku se stala v noci na sobotu. Dva nákladní vlaky se srazily u zastávky Želenice. Souprava patřící společnosti Unipetrol Doprava narazila při rychlosti 57 kilometrů v hodině zezadu do stojícího vlaku Českých drah. Nákladní vlak Unipetrolu jel z Hněvic do Sokolova, stojící souprava ČD mířila z Kralup nad Vltavou do Mostu.

Lenka Rákosová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme