Železničáři zprovoznili po střetu vlaků na Mostecku jednu kolej

České dráhy od soboty pracují na obnově železniční trati mezi Ústím nad Labem a Chomutovem. Na ní se u stanice Želenice srazily dva nákladní vlaky. Střet si vyžádal život dvaapadesátiletého strojvůdce a zatím dvanácti miliónovou škodu. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský, železničářům se už podařilo zprovoznit jednu ze tří kolejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na železnici u zastávky Želenice na Mostecku | Foto: ČTK

"To znamená, že osobní vlaky už nejsou nahrazovány autobusy a jezdí podle jízdních řádů. V místě, kde došlo k nehodě, ovšem vlaky jedou sníženou rychlostí. Na opravě dalších dvou kolejí se bude pracovat celý den a v případě koleje, na níž došlo k nehodě, je možné, že budou práce pokračovat i v příštích dnech," informoval Český rozhlas Šťáhlavský.

K úplnému obnovení provozu na této trati má dojít až v průběhu nadcházejícího týdne.

Z havarované a vykolejené lokomotivy patřící společnosti Unipetrol Doprava vyteklo asi 100 litrů oleje a tisíc litrů nafty. Ekologickou havárii na místě likvidují hasiči Českých drah. Kontaminovanou půdu odtěží a postižené území čeká sanace.

Železniční nehoda na Mostecku se stala v noci na sobotu. Dva nákladní vlaky se srazily u zastávky Želenice. Souprava patřící společnosti Unipetrol Doprava narazila při rychlosti 57 kilometrů v hodině zezadu do stojícího vlaku Českých drah. Nákladní vlak Unipetrolu jel z Hněvic do Sokolova, stojící souprava ČD mířila z Kralup nad Vltavou do Mostu.

Lenka Rákosová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme