Železnice se vyrovnává s následky dvou havárií

Dvě havárie na železnici odpoledne zablokovaly provoz z Prahy na východ republiky. Jen několik hodin po stržení troleje na trati mezi Přeloučí a Pardubicemi došlo v Lysé nad Labem ke srážce pantografu s rychlíkem. Zcela neprůjezdná byla několik hodin trať mezi Přeloučí a Pardubicemi a mezi Lysou a Nymburkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční nehoda | Foto: Petra Mášová

"V železniční stanici Lysá nad Labem došlo k boční srážce posunující příměstské elektrické jednotky s rychlíkem 756 z Hradce Králové do Prahy. Podle prvních informací došlo k vykolejení příměstské jednotky, nikdo z cestujících nebyl zraněn. V důsledku nehody byl přerušen provoz vlaků po obou kolejích mezi železničními stanicemi Lysá nad Labem - Nymburk hlavní nádraží," řekl odpoledne Radiožurnálu Pavel Tesař z tiskového oddělení Českých drah.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Tesař o nehodě v Lysé

Při nehodě v Lysé nad Labem vykolejil pantograf a dva vozy rychlíku. Jednoho zraněného člověka odvezli do nemocnice, další dva cestující byli ošetřeni na místě. Provoz mezi Lysou na Nymburkem byl ještě v podvečer obnoven.

vykolejený vlak | Foto: Jiří Zmek

Zcela neprůjezdná byla několik hodin i trať mezi Přeloučí a Pardubicemi. Jedna z projíždějících souprav totiž strhla krátce po poledni trakční vedení. Spoje mezi Kolínem a Pardubicemi dráhy odkláněly přes Hradec Králové, což vedlo až k hodinovému zpoždění. Pozdě odpoledne se podařilo obnovit provoz aspoň po jedné koleji a zpoždění vlaků se pohybuje už jen v minutách.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme