Zrušené spoje i zpoždění. Porucha trakčního vedení komplikuje dopravu na nádraží Praha-Vršovice

Železniční dopravu v Praze ve čtvrtek ráno zkomplikovala porucha trakčního vedení ve stanici Praha-Vršovice. Několik osobních vlaků kvůli ní muselo být zcela nebo částečně odřeknuto a některé rychlíkové spoje nabírají velké zpoždění. Železničáři už sice obnovili výjezd souprav z odstavného nádraží, provoz vlaků se ale stabilizuje zřejmě až dopoledne, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 7:48 2. 1. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé spoje musely být odřeknuté, jiné nabírají zpoždění (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Problémy se týkají hlavně osobních vlaků na linkách S1, S2, S4, S7 a S9. České dráhy musely kvůli problémům souvisejícím s poruchou troleje ve Vršovicích odřeknout například jeden pár vlaků mezi Karlštejnem a Berounem. Další spoje byly zrušeny například mezi Milovicemi a Prahou nebo hlavním městem a Benešovem.

Německé nápisy či problémy s odbavením. Liberecký kraj chce sankcionovat Arrivu za porušení smlouvy

Číst článek

Problémy se týkají také několika rychlíků a expresů. Cestující v nich musí podle informací na webu Správy železniční a dopravní cesty počítat i s více než hodinovým zpožděním. Dva dálkové spoje mají dokonce na odjezdu z pražského hlavního nádraží zpoždění přes dvě hodiny.

Problémy s trolejí ochromily podle webu Českých drah provoz na odstavném nádraží v Michli. Na tratě z něj nebylo možné vyvážet potřebné soupravy. Krátce před 6.00 se podařilo výjezd z odstavného nádraží částečně obnovit, výjezd souprav byl ale zpočátku výrazně omezený.

Kolem 7.00 byl provoz podle Joklíka zcela obnoven. „Nějakou dobu ale ještě potrvá, než se podaří všechny vlaky vyvézt, takže stabilizace dopravy bude trvat několik hodin,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme