Železniční doprava z Česka na Slovensko stála. Vlak za hranicemi přejel spadlý strom

Železniční doprava na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko stála, vlak přejel nedaleko hranic u obce Brodské ve slovenském okrese Skalica strom, který spadl na koleje. Železničářům se podle drážního webu už podařilo obnovit provoz alespoň po jedné ze dvou kolejí.

Brodské/Slovensko (Aktualizováno: 23:35 10. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak EC 173 najel 10. srpna večer u slovenské obce Brodské do spadlého stromu | Zdroj: ČTK

Strom spadl na koleje a trakční vedení. Následně do něj narazil dálkový vlak z Prahy do Budapešti. Souprava sice nevykolejila a podle Pistoriusiové nebyla ani nijak vážně poškozena, přesto bylo nutné čekat, než se železničářům podaří zbytky stromu zpod vlaku odstranit. Další dálkové spoje kvůli tomu nabraly velké zpoždění.

Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Podle ní však dálkové vlaky nabírají hodinová zpoždění, za osobní vlaky jezdí náhradní autobusová doprava.

„Místo nelze objet, proto dálkové vlaky stojí. Za osobní vlaky vypravujeme náhradní autobusovou dopravu, za dálkové spoje náhradní autobusy nejezdí, uvedla Pistoriusová. Zatím neví, kdy by se po trati mohlo začít jezdit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme