Železniční dopravu mezi Prahou a Ostravou zastavilo spadlé trakční vedení, srazil ho osobní vlak

Provoz na železnici mezi Prahou a Ostravou je už zhruba čtyři hodiny omezený kvůli poškozenému trakčnímu vedení v Jistebníku na Novojičínsku. Spoje v místě nejezdí a cestující mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Studénka můžou využít náhradní autobusovou dopravu. Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřiny Šubové bude provoz na trati obnovený asi do půl hodiny.

Praha / Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak na pražském Hlavním nádraží (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Jízdou osobního vlaku Českých drah, který s největší pravděpodobností nerespektoval jízdních pokynů, které měl, což je předmětem vyšetřování, došlo ke stržení děliče a prověšení trakčního vedení,“ řekla Šubová.

Vlaky v místě nejezdí. Dopravu podle webu Českých drah zajistí náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Studénka.

Odjezdovou tabuli z pražského hlavního nádraží najdou cestující na webových stránkách Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Odjezdy z hlavního nádraží v Ostravě pak zde.

Denisa Šindlerová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme