Železniční spojení mezi Prahou a Drážďany zablokoval sesuv půdy

Vlaky z Prahy do Drážďan nejezdí. U saské obce Schmilka zavalila zemina trať. Do sesuvu pak narazil nákladní vlak, který částečně vykolejil. Železniční spojení je proto přerušeno. Obnovení provozu se podle nejnovějších informací očekává kolem 16. hodiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční spojení mezi Prahou a Drážďany má být obnoveno během dneška

Železniční spojení mezi Prahou a Drážďany má být obnoveno během dneška | Foto: Jan Bachorík

Jak přímo z místa hlásí reportér Českého rozhlasu, přes dosud zavřený úsek by měla být obnovena železniční doprava kolem 16. hodiny. Do té doby bude fungovat náhradní autobusová přeprava. Jak České dráhy, tak Deutsche Bahn (DB) měly ještě ráno sehnat náhradní autobusy.

„Dálkové vlaky z Německa končí v Drážďanech, z české strany v Děčíně, kde se otáčí,“ řekla ráno Českému rozhlasu mluvčí DB Anje Wittigová. „Regionální vlaky nejezdí mezi Bad Schandau a Schönou. To je oblíbené místo turistů, tam ale jezdí běžné autobusové linky.“

České dráhy radí cestujícím, aby cestu odložili až na odpoledne. Vlaky teď dojedou jen do Děčína. Týká se to mezinárodních spojů, které jedou z Prahy nebo přes Prahu do Drážďan, Berlína případně Hamburku.

Na trati se včera přibližně v osm večer u saské Schmilky sesunul podmáčený svah. Do něho narazil nákladní vlak, který částečně vykolejil. Při nehodě se nikdo nezranil, ale přibližně 150 metrů trati je zasypaných.

Podle německého rádia MDR přijeli večer na místo záchranáři. Museli vrátit vykolejenou lokomotivu na koleje a havarovaný vlak odtáhnout. Zároveň odstraňovali zeminu, která zasypala trať.

Cestující vyčkávají na náhradní autobus před nádražím v Děčíně | Foto: Jan Bachorík

Jan Bachorík, Milan Kopp, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme