Železniční trať u Běchovic je po vykolejení vlaků opět v provozu. Škoda je přes pět milionů

Provoz na železniční trati u pražských Běchovic, kde se v pátek vpodvečer srazily dva vlaky, byl obnoven v plném rozsahu. Uvedla to mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Drážní inspekce pokračuje ve vyšetřování příčin a okolností nehody, která se obešla bez zranění. Škoda na soupravách a trati byla předběžně odhadnuta na víc než pět milionů korun.

Praha (Aktualizováno: 11:07 11. 7. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha Hlavní nádraží

U Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Provoz po dvou kolejích byl obnoven dnes ve 02.48, od osmi ráno se jezdí po třech kolejích,“ uvedla v sobotu Pistoriusová. 

Mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová řekla, že osobní vlak City Elephant, který po srážce vykolejil, odvezl do depa nehodový vlak, rychlík odjel vlastní silou. Soupravy teď čeká prohlídka.

U Běchovic narazil vlak bez cestujících do čekajícího rychlíku. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, u tří lidí se projevila akutní stresová reakce. Prázdný vlak jel pro cestující z pendolina, které odpoledne na stejném místě srazilo a usmrtilo člověka. Na trati, která je součástí koridoru z Prahy do Ostravy, jezdily vlaky několik hodin odklonem.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal řekl, že rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak vykolejil.

Po srážce osobního vlaku s rychlíkem v Praze vykolejilo několik vagónů. Nikdo nebyl zraněn

Číst článek

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících. Vlak, který pro ně jel, narazil do čekajícího rychlíku. V něm bylo kolem 200 cestujících, v náhradním vlaku pouze posádka. Pro lidi ze všech havarovaných souprav byl zřízen evakuační prostor u nádraží.

V tomto týdnu to byla druhá srážka vlaků na české železnici. V úterý se na jednokolejné trati u Perninku na Karlovarsku srazily dva osobní vlaky, následky byly v tomto případě tragické – zemřeli dva lidé a dalších 24 bylo zraněno.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme