Železný chystá kvůli Rozehnalově vazbě právní kroky

Ředitel televize Nova Vladimír Železný hodlá kvůli kauze svého právníka Aleše Rozehnala podat stížnost vyššímu soudu. Železný to uvedl ve svém pořadu Volejte řediteli s tím, že Rozehnalovo vzetí do vazby považuje za neadekvátní. Vyšetřovatel obvinil v pondělí Rozehnala z pokusu o poškozování věřitele a od středy jej drží ve vazbě, aby nemohl ovlivňovat svědky. Jeho případ souvisí s obviněním Železného ze stejného trestného činu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

A. Rozehnal a V. Železný

A. Rozehnal a V. Železný | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

"Konáme právní kroky k tomu, aby se tato situace vyřešila. Právní kroky mohou být stížnost k vyššímu soudu než ten, který uvalil vazbu, a některé další právní kroky," řekl Železný v pořadu Volejte řediteli. Železný zdůraznil, že s Rozehnalem více než šest měsíců s vyšetřovateli "velmi pečlivě a ukázněně" spolupracovali, přičemž policie vyslechla desítky svědků a vyšetřování vedla v České republice i v zahraničí. "Nyní, po šesti měsících, náhle z důvodu možnosti ovlivňování svědků je doktor Rozehnal vzat do vazby. Připadá nám to neadekvátní, nestandardní, neobvyklé."

Rozehnal je podezřelý, že společnosti Central European Media Enterprises, která se v minulosti podílela na chodu Novy, způsobil škodu 23 miliónů dolarů, tedy zhruba 887 miliónů korun. Železný, který je stíhán na svobodě, je podezřelý, že firmě CME způsobil škodu zhruba 900 miliónů korun. Místo toho, aby zaplatil CME, vystavil miliardovou směnku lichtenštejnské nadaci Astrona Foundation, s níž měl uzavřenu smlouvu. Na její přípravě se podle médií podílel Rozehnal.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme