Železný: Nova je stabilní a zisková

Situace v televizi Nova je podle generálního ředitele Vladimíra Železného stabilní. Společnosti CET 21, který vlastní vysílací licenci, se podařilo splatit půlmiliardový dluh u banky ABN Ambro.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

Nova je podle Železného nejen stabilní, ale také zisková. "Nova přestála útok, který byl veden na televizi Nova, na CET 21, na celou skupinu televize Nova," prohlásil Vladimír Železný.

Minulý týden vstoupila do hry finanční skupina PPF, která tvrdí, že Novu ovládá prostřednictvím společnosti CET 21. Kontrolu nad ní měli finančníci údajně získat tak, že koupili firmu Vilja, která má v CET 21 podíl.

Podle mediálního zástupce PPF Martina Švehly jsou informace Železného o tom, že je Nova zisková, zkreslené. "Společnost CET 21 vykazuje velký objem závazků po lhůtě splatnosti v řádech stovek miliónů korun," tvrdí Švehla.

Právě skupina PPF hodlá zvýšit jmění CET 21 o sto miliónů korun kvůli stabilizaci společnosti. Nova ale podle šéfa MEF Holdingu Jiřího Šmejce pomoc nepotřebuje. "Pokud by opravdu vznikl nějaký problém, tak sto miliónů by to bezesporu neřešilo," uvedl Šmejc.

Firmy kolem Novy podle Šmejce předpokládají letos zisk před zdaněním ve výši jedné miliardy a 700 miliónů korun. To by bylo o 400 miliónů korun více než vloni. Právě Šmejcův MEF Holding se také snaží získat majoritu v CET 21. Šmejc tvrdí, že měl předkupní právo na společnost zakladatelů Novy Vilja. V této souvislosti také podává žalobu.

Helena Šulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme