Zeman 28. října ocení písničkáře Nohavicu. Oznámil to při návštěvě Českého Těšína

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Českého Těšína na veřejné debatě s občany města oznámil, že písničkáři Jaromíru Nohavicovi hodlá udělit 28. října na Pražském hradě státní vyznamenání. Muzikant je teprve druhým kandidátem, kterého Zeman potvrdil. Na začátku června řekl, že vyznamená rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou.

Český Těšín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Archivní snímek Jaromíra Nohavici | Foto: Sony Music

„Dárek, který dávám ze srdce Českému Těšínu, se jmenuje státní vyznamenání pro Jarka Nohavicu. Takže jsem mu už vzkázal, ať si 28. října nechá v diáři volný termín," uvedl prezident. 

Vím, že mu spousta lidí závidí, ale nezapomeňte, že právě proto, že něco umí, mu závidí zejména ti, kdo neumí nic. Každý z lidí, kteří něco umí, je obklopen komentátory,“ dodal.

Záměr udělit muzikantovi vyznamenání Zeman naznačil už letos v březnu při své cestě Olomouckým krajem. 

Nohavica je významným představitelem tuzemského folku. Se svou tvorbou vystupuje přes 40 let a mnoho příznivců si získal už před rokem 1989, kdy se jeho tvorba šířila převážně formou amatérských nahrávek.

Je držitelem řady ocenění. V minulosti třeba obdržel Českého lva za hudbu k filmu Rok ďábla.

Stínem jeho kariéry bylo zveřejnění jeho vynucené spolupráce s komunistickou Státní bezpečností v 80. letech.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme