Zeman a Nečas odsoudili útoky v Bostonu, označili je za teroristický čin

Prezident Miloš Zeman poslal v souvislosti s útokem v Bostonu telegram americkému prezidentovi Baracku Obamovi. Zdůraznil v něm, že boj s terorismem má za svou prioritu a Česko je aktivní partner Spojených států. Útoky odsoudil i premiér Petr Nečas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na galavečeru promluvil i prezident Miloš Zeman | Foto: Martin Dorazín

„Lituji každého života, každého zraněného člověka. Takto barbarské a kruté chování nemá mít místo na scéně a já pevně doufám, že budou skutečně dopadeni a tvrdě postiženi,“ řekl Nečas. Podle něj je to nepřijatelný a odporný teroristický čin.

Zatím se však nepotvrdilo, že by se jednalo o teroristický čin. Policie v Praze ale zvýšila ochranu americké ambasády.

Při dvou výbuších na bostonském maratonu včera přišli o život tři lidé. Zraněných je více než 140, z toho asi třicet osob je v kritickém stavu. Počet obětí se tak může ještě zvýšit. Většina zraněných přišla o nohy, buď kvůli popáleninám nebo byli zasaženi létajícími sutinami.

Exploze v Bostonu způsobily dvě nevelké, nepříliš odborně vyrobené nálože ukryté v odpadkových koších. Pro zvýšení účinku obsahovaly podle informací z vyšetřování ostré kovové šrapnely. Podle nejnovějších informací nebyly už nalezeny v oblasti další nevybuchlé bomby, jak se původně uvádělo.

V důsledku explozí při bostonském maratonu zemřeli nejméně tři lidé | Foto: ČTK

Jana Zemanová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme