Zeman a Schwarzenberg se utkají v debatě Radiožurnálu v divadle Minor

Kampaň před druhým kolem prezidentské volby jde do finále. Oba kandidáti se utkají také v debatě Radiožurnálu, která se uskuteční dnes večer v pražském divadle Minor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál

Rozhlasová debata prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga na stanici ČRo 1 - Radiožurnál | Foto: Filip Jandourek

Karel Schwarzenberg se s Milošem Zemanem utkají na Radiožurnálu už podruhé. V první debatě minulý týden jim otázky pokládali přední političtí komentátoři, tentokrát se budou ptát posluchači. Své dotazy mohou volat na linku 221 555 221.

„Už několik dní nám mohou volat své dotazy i naši posluchači, to znamená, že použijeme i tyto dotazy. Kromě toho duel bude před publikem, to znamená, že se budou moci zeptat i diváci přímo v divadle Minor,“ říká ředitel Centra zpravodajství Českého rozhlasu Tomáš Pancíř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Počínání obou prezidentských finalistů v předvolebních diskusích zhodnotili komentátor Petr Hartman a politolog Tomáš Lebeda

Vstupenky na debatu si mohli zájemci vyzvednout v Praze a Ostravě.

„Část vstupenek jsme dali štábům obou kandidátů, samozřejmě stejné množství do obou štábů, a část jsme dali k dispozici na recepci v Praze v budově Českého rozhlasu a v Ostravě v budově Českého rozhlasu,“ dodává Pancíř.

Půjde už o několikátou přímou debatu obou kandidátů. Dosavadní kampaň před druhým kolem voleb podle politologa Pavla Šaradína z Univerzity Palackého v Olomouci poněkud zhrubla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dosavadní volební kampaň zhodnotil v Ranním interview Radiožurnálu politolog Pavel Šaradín

„Čekali jsme spíše programovou debatu a po prvním kole se zdálo, že kampaň bude vedena důstojně. To se bohužel nestalo.“ Jednoznačného vítěze dosavadních debat Šaradín nevidí.

„Několik věcí mohlo vést k tomu, že Zeman mohl vzbudit více sympatií či podnítit emoce vůči protikandidátovi. Rozhodující to ale není. Ty dva týdny nám ukázaly, kdo bude jakým kandidátem. Schwarzenberg to pojal poněkud důstojněji, zatímco Zeman to podle mne chápe jako určitý mocenský vrchol,“ myslí si politolog. Nějaký zásadní trumf, který by zvrátil současné poměry, už Šaradín nečeká.

Zemana podpořil šéf Českého svazu bojovníků za svobodu, Schwarzenberga političtí vězni

Číst článek

Oba kandidáti veřejnost silně rozdělují. Pavel Šaradín předpokládá, že po zvolení jednoho z nich se situace uklidní.

"Stejně jako Václav Klaus byl zpočátku prezidentem pouze části obyvatel, nakonec si dokázal společnost získat. Myslím si, že takto to bude i v tomto případě. Žádný z nich ale samozřejmě nebude reprezentovat sto procent populace České republiky,“ míní politolog.

Druhý duel finalistů bude vysílat Radiožurnál. Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg budou na dotazy posluchačů odpovídat od 17 hodin v divadle Minor. Přímý videopřenos debaty i online reportáž přineseme na našem webu.

Voliči kandidátů, kteří mají v místě menší podporou, reagují ostychem i okázalostí

Číst článek

Igor Maňour, Jiří Chum, Petr Medek, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme