Zeman: Až několik set pilotů z Číny by se mohlo školit na letišti u Bystřice

Až několik set čínských pilotů se možná bude školit na letišti u Bystřice na Benešovsku. Zajistit to mohou smlouvy Středočeského kraje s čínskou provincií S'-čchuan. Při své dnešní návštěvě to uvedl prezident Miloš Zeman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman navštívil v Bystřici u Benešova společnost, která provozuje leteckou školu | Zdroj: ČTK

„Teď se podepisují poměrně rozsáhlé smlouvy, které by mohly rozšířit vaši kapacitu, mimo jiné právě s čínskou provincií S'-čchuan. Pevně věřím, že jestliže se tady nejdříve školili dva čínští piloti, poté osm pilotů, tak tyhle smlouvy povedou k tomu, že se tady bude školit až několik set pilotů," řekl prezident Miloš Zeman.

Hejtman Miloš Petera z ČSSD, který prezidenta doprovázel, také přislíbil, že letiště u Bystřice získá v budoucnu i zpevněnou plochu a osvětlení.

Už v pondělí na úvod své třídenní návštěvy Zeman pochválil Středočeský kraj za dobré vztahy s Čínou. Partnerskou provincií Středočeského kraje je právě S'-čchuan.

„Chtěl bych velice ocenit, že se Středočeský kraj intenzivně zabývá spoluprací s Čínou," prohlásil Zeman.

Dobré ekonomické vztahy s touto zemí jsou podle něj jedním z důvodů, proč lze v budoucnu očekávat rozšíření exportních možností a investice ve všech krajích.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme