Babiš po jednání v Lánech: Zeman jmenuje vládu ve středu ráno

Novou koaliční vládu ANO a ČSSD by měl prezident Miloš Zeman jmenovat ve středu 27. června ráno. Po večerním jednání v Lánech o tom ČTK informoval designovaný premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zda se mluvilo i o nominantovi ČSSD na ministra zahraničí Miroslavu Pochem, nesdělil. Schůzky se nicméně zúčastnil i předseda sociální demokracie Jan Hamáček.

Lány (Aktualizováno: 20:44 24. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš, Miloš Zeman a Jan Hamáček (zleva doprava) během jednání v Lánech. | Foto: mluvčí Hradu Jiří Ovčáček

Spor o Pocheho: Zeman řekl, že ho Babiš nenavrhl. Premiér reagoval, že seznam i s europoslancem teprve pošle

Číst článek

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček ještě před začátkem jednání Radiožurnálu sdělil, že jde o koordinační schůzku, o kterou požádal přímo premiér Andrej Babiš.

Ani jeden z politiků v Lánech před čekající novináře nepředstoupil. Hrad vydal po schůzce obvyklou stručnou zprávu o přijetí.

Termín jmenování nové vlády byl nejasný, když Zeman dopoledne zmínil jako velmi pravděpodobné úterý nebo středu příštího týdne.

Babiš následně uvedl, že pro něho jde o novou informaci, když z prezidentova okolí zazníval jako termín začátek července.

Poche jako Hamáčkův poradce na ministerstvu zahraničí? ‚Poskytnu svůj tým a rád pomohu, plán B máme‘

Číst článek

Výtky vůči Pochemu

Prezident v neděli dopoledne pro Blesk.cz řekl, že už má k dispozici seznam ministerských kandidátů. Jedno jméno však údajně na listině chybí - a to u resortu zahraničních věcí. Sociální demokraté přitom do funkce nominovali europoslance ČSSD Miroslava Pocheho. 

Premiér Andrej Babiš posléze uvedl, že oficiální seznam s kandidáty prezidentovi zatím nepředal a učiní tak až v pondělí. To by měly rovněž začít schůzky hlavy státu s budoucími ministry, kteří dosud v kabinetu neseděli.

Prezident jmenování Pocheho odmítá. Ostře se vůči němu vymezili také komunisté, kteří by měli ve sněmovně menšinový kabinet při hlasování o důvěře podpořit.

Zuzana Švejdová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme