Zeman a Babiš se sešli na Hradě. Detaily ke schůzce ale neuvedli

Na Pražském Hradě se v pondělí odpoledne setkali prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. O obsahu schůzky nechtěl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nic říct. Na dotazy Českého rozhlasu nereagoval ani předseda vlády. V neděli ale v České televizi avizoval, že chce s Milošem Zemanem řešit vyznamenání finančníka Pavla Krúpy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš | Zdroj: Úřad vlády ČR

Krúpu chce Zeman vyznamenat 28. října. Babiš tento krok zpochybnil s tím, že je mnoho jiných podnikatelů, kteří by si ocenění zasloužili víc. Premiér návrhy na vyznamenání spolupodepisuje, což, jak v neděli řekl, ještě neudělal. Zeman minulý týden v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál řekl, že finančník Krúpa vyznamenání dostane, protože bojuje proti podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Zeman a Babiš se na Hradě setkali také kvůli natáčení společného rozhovoru pro Českou televizi, který u příležitosti 100. výročí vzniku Československa odvysílá v neděli v devět hodin večer ČT 1 a ČT 24. Fotografie z natáčení pořadu zveřejnil na twitteru mluvčí Hradu. Následovala soukromá diskuse obou politiků.

Tereza Chlubná, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme