Zeman a Babiš se sešli na Hradě. Detaily ke schůzce ale neuvedli

Na Pražském Hradě se v pondělí odpoledne setkali prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš z hnutí ANO. O obsahu schůzky nechtěl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nic říct. Na dotazy Českého rozhlasu nereagoval ani předseda vlády. V neděli ale v České televizi avizoval, že chce s Milošem Zemanem řešit vyznamenání finančníka Pavla Krúpy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš | Zdroj: Úřad vlády ČR

Krúpu chce Zeman vyznamenat 28. října. Babiš tento krok zpochybnil s tím, že je mnoho jiných podnikatelů, kteří by si ocenění zasloužili víc. Premiér návrhy na vyznamenání spolupodepisuje, což, jak v neděli řekl, ještě neudělal. Zeman minulý týden v rozhovoru pro Český rozhlas Radiožurnál řekl, že finančník Krúpa vyznamenání dostane, protože bojuje proti podnikateli Zdeňku Bakalovi.

Zeman a Babiš se na Hradě setkali také kvůli natáčení společného rozhovoru pro Českou televizi, který u příležitosti 100. výročí vzniku Československa odvysílá v neděli v devět hodin večer ČT 1 a ČT 24. Fotografie z natáčení pořadu zveřejnil na twitteru mluvčí Hradu. Následovala soukromá diskuse obou politiků.

Tereza Chlubná, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme