Zeman se po půl roce opět setkal s Čaputovou. Zúčastní otevření výstavy o operaci Anthropoid

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě přijal slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Na twitteru o setkání informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Schůzka se uskutečnila v den 80. výročí útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Zúčastnili se jí také první dáma Ivana Zemanová a partner Čaputové Juraj Rizman.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě přijal slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě přijal slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou | Zdroj: Jiří Ovčáček/Twitter

Výstup z jednání na Pražském hradě politici neplánují. Společně se ale zúčastní slavnostního večera v Národním muzeu, během něhož bude otevřena výstava věnovaná operaci Anthropoid. Oba v muzeu přednesou projev, vystoupit by měli také ministryně obrany Jana Černochová a ministr kultury Martin Baxa (oba ODS).

Prezident republiky 🇨🇿 Miloš Zeman s paní Ivanou Zemanovou na Pražském hradě srdečně přivítali prezidentku Slovenské republiky 🇸🇰 Zuzanu Čaputovou a pana Juraje Rizmana.

17:04 – 27. 05. 2022

5 59

Čaputová do Prahy přijela v pátek odpoledne, návštěvu zahájila v Resslově ulici uctěním památky československých parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše, kteří před 80 lety na Heydricha zaútočili. V kostele se oba ukrývali a později spolu s dalšími pěti parašutisty v červnu 1942 po boji zemřeli.

Zeman s Čaputovou spolu naposledy hovořili v březnu, kdy se spojili telefonicky. Osobně se potkali v polovině listopadu, kdy slovenská prezidentka navštívila Zemana v Ústřední vojenské nemocnici, kde pobýval kvůli zdravotním problémům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme