Zeman: Česko nemůže zavést agenta provokatéra

Podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana České nemůže zavést institut agenta provokatéra. Brání tomu evropská legislativa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Agent provokatér nemůže v českém právním řádu fungovat. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman řekl ve Dvaceti minutách Radiožurnálu, že tomu brání evropská legislativa:

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve Dvaceti minutách

„Provokovat ke spáchání protiprávního činu nelze. Můžeme se bavit, jak zajistit nasazení agenta do korupčních věcí, ale co se týče provokace, tam jsou jasná rozhodnutí štrasburkského soudu pro lidská práva, že skutečně do pozice provokace orgány činné v trestním řízení nemohou přejít,“ zdůraznil Zeman.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme