Zeman chce síly ČSSD využít ke změně systému, tvrdí Kalousek

ODS i TOP 09 vylučují případnou povolební spolupráci se současnou ČSSD. První místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek tak reagoval na výrok šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky, který v projevu k ústřednímu výkonnému výboru strany odmítl spolupráci právě s TOP 09 i ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek na tiskové konferenci | Foto: Filip Jandourek

Miroslav Kalousek zároveň Českému rozhlasu řekl, že sociální demokracii chce prezident Miloš Zeman využít ke změně politického systému.

„Pro TOP 09 je v současné době naprosto vyloučená vládní spolupráce se sociálními demokraty. Nejen pro neslučitelnost programu, ale především proto, že sociální demokracie je zcela ovládána Milošem Zemanem, nikoliv svým vedením. Pan prezident chce síly sociální demokracie využít ke změně systému,“ dodal Kalousek.

A s odmítnutím koalice s ČSSD přišla i ODS. „Pokud ve volbách neuspějeme, je čestné odejít do opozice a kritizovat návrhy levicové, populistické vlády,“ poznamenal místopředseda Jiří Pospíšil.

Ústřední výkonný výbor ČSSD, který od rána schvaloval kandidátky pro předčasné volby, potvrdil, že lídrem sociální demokracie a kandidátem na premiéra bude Bohuslav Sobotka.

Ten varoval stranu, aby nepodlehla pocitu, že má vyhráno. Volebním sloganem má být: ‚Prosadíme dobře fungující stát‘.

Lídrem ČSSD do voleb bude Sobotka. Povolební koalici s TOP 09 a ODS odmítl

Číst článek

ak, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme