Zeman dostal samopal nabitý becherovkou. 'Neumím střílet, stahujte se,' vzkázal novinářům

Prezident Miloš Zeman v pátek navštívil Plzeňský kraj. Od obce Nepomuk dostal darem maketu samopalu, který má místo zásobníku láhev bylinného nápoje, který dříve Zeman označoval za oblíbený, a který má z boku vypálený nápis „na novináře“. „Můžete se postupně začít stahovat, protože neumím střílet,“ řekl prezident novinářům.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisková konference prezidenta Miloše Zemana k ukončení návštěvy Plzeňského kraje, 20. října ve Zbiroze na Rokycansku.

Tisková konference prezidenta Miloše Zemana k ukončení návštěvy Plzeňského kraje, 20. října ve Zbiroze na Rokycansku. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Kromě díků za dar, Zeman vyjádřil vděčnost za vřelé přijetí tamními obyvateli. „Naopak jsem se nesetkal, s jinde častějšími, oponenty, kteří se ozdobovali červenými kartami,“ řekl Miloš Zeman na tiskové konferenci.

Záznam tiskové konference.

Prezidentské volební letáky

Prezident Zeman také uvedl, že je vděčný za letákovou kampaň na svou podporu v prezidentské volbě příští rok. Zároveň ale zopakoval, že sám žádnou kampaň za své znovuzvolení nevede. Podle médií nechal rozeslat letáky s logem kampaně „Zeman znovu 2018“ teplický developer Jaroslav Třešňák.

Zeman prohlásil, že se o kampani dozvěděl, sám k ní ale nedal žádný podnět. „Ale jsem vděčen tomu, kdo to inicioval,“ řekl. Letáky podle něj nejsou popřením jeho dřívějšího slibu, že za své znovuzvolení kampaň nepovede. „Já sám nevedu kampaň, ale nemůžu nikomu bránit, aby vedl kampaň v můj prospěch,“ řekl.

ČTK, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme