Zeman jel z letiště rovnou na grémium

Politické grémium ČSSD začalo dnes večer jednat v pražském Lidovém domě. Premiér Miloš Zeman při příchodu na jednání novinářům řekl, že chce vedení sociálních demokratů vysvětlit „dezinformace“ spojené s jeho noční schůzkou s předsedou KSČM Miroslavem Grebeníčkem. Výzvu místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a bývalé místopředsedkyně ČSSD Petry Buzkové k rezignaci přešel premiér s úsměvem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zeman na jednání grémia přijel rovnou z letiště, kde přistál po své cestě do Varšavy. „Byla obohacena historie České republiky. Po Sarajevském atentátu je zde pokus o Varšavský atentát, kdy dvě spřízněné dámy, Petra Buzková a Vlasta Bohdalová (náměstkyně českobudějovického primátora) vyzvaly k mé rezignaci,“ poznamenal Zeman. Podotkl, že kdyby ho „skutečně reprezentativní orgán strany, to jest Ústřední výkonný výbor ČSSD“ vyzval k rezignaci, „s nadšením“ by svoji funkci opustil.

Schůzku s Grebeníčkem krátce po volbách do krajských samospráv a po prvním kole voleb do třetiny Senátu Zeman nepovažuje za netaktickou, ale naopak za informační. Právě kvůli této schůzce vyzvala Buzková Zemana k odstoupení z funkce předsedy ČSSD.

Místopředsedkyně ČSSD Jitka Kupčová nechtěla o obsahu jednání na grémiu příliš hovořit. Ministr vnitra a místopředseda strany Stanislav Gross se nechtěl vyjádřit s tím, že nemá dostatečné informace.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme