Zeman jmenuje Šlechtovou ministryní pro místní rozvoj ve středu

Prezident Miloš Zeman jmenuje Karlu Šlechtovou (nominovaná hnutím ANO) ministryní pro místní rozvoj ve středu v poledne. Řekl jí to na dnešní schůzce na Pražském hradě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlu Šlechtovou (nominovaná ANO) jmenuje prezident ministryní ve středu | Zdroj: ČTK

Šlechtová seznámila prezidenta se svými plány v čele resortu. Především, jak řekla, mluvili o tom, že chce plně zachovat kontinuitu úřadu a pokračovat v práci své předchůdkyně Věry Jourové.

Podle budoucí ministryně je možné, že překládá některé agendy úřadu, ale bude to prý ve prospěch státu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svých prioritách v čele úřadu mluvila budoucí ministryně Karla Šlechtová

„Bavili jsme se obecně a vzhledem k tomu, že jsem neznámá i pro pana prezidenta, tak jsme se bavili o mém životopisu,“ řekla novinářům budoucí členka vlády.

Karla Šlechtová se chce s prezidentem Milošem Zemanem scházet pravidelně.

Podařilo se zlepšit čerpání dotací, bilancuje Jourová a loučí se s úřadem

Číst článek

„Pan prezident mě přijal velice vlídně, velice příjemně, čili byl to velice přátelský rozhovor,“ řekla Českému rozhlasu Šlechtová s tím, že se spolu shodli na prioritách, na které by se měla v ministerském křesle soustředit.

Mezi ně řadí eurofondy, otázku veřejných zakázek, územního plánování a dále cestovní ruch, bydlení a regionální politiku.

„Doufám, že budu mít spolupracovníky a kontakty takové, kteří mi budou pomáhat s mou funkcí, kteří budou pomáhat ministerstvu a kterým půjde o tu věc, to znamená, aby ministerstvo pro místní rozvoj bylo silným resortem.“

Karla Šlechtová také reagovala na slova své předchůdkyně Věry Jourové, která dnes upozornila, že stát přišel skoro o dvanáct miliard korun z evropských dotací - kvůli loňské měnové intervenci České národní banky. Příjemci dotací dostali míň, protože koruna silně oslabila proti euru.

„Slova paní Jourové potvrzuji, ten zásah má vliv na částku, která koneckonců bude ta, kterou nedočerpáme.“

Karla Šlechtová | Foto: Český rozhlas

Věra Pfeifferová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme