Zeman na Vysočině odpočívá, jeho soused už opravuje posprejovaný plot

Po vyčerpávající prezidentské volební kampani se Miloš Zeman uchýlil na svou chalupu na Vysočině. V Novém Veselí chce minimálně několik následujících dní strávit odpočinkem a návštěvu nové hlavy státu tak i řada jeho blízkých přátel odložila. K jeho sídlu se ale dnes vydal Zemanův soused, kterého čekalo nemilé překvapení. Poprvé si prohlédl, jak si vandalové vyhráli v noci ze soboty na neděli s oplocením jeho stavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posprejovaný plot u nemovitosti sousedící s chalupou Mioše Zemana v Novém Veselí | Zdroj: ČTK

„Který vandal to tady udělal? To musel být někdo, kdo v životě nic neudělal, akorát ničí práci druhým,“ naříká po příjezdu soused Miloše Zemana pan Černý, když poprvé na vlastní oči vidí trojici symbolů, kterými vandalové krátce po druhém kole prezidentských voleb pomalovali jeho plot.

Když si vzpomene, kolik peněz investoval do opravy celého mlýna sousedícího se Zemanovým sídlem, je mu do pláče.

Přehrát

00:00 / 00:00

S obyvateli Nového Veselí mluvila nejen o poničeném plotě reportérka Zuzana Plíšková

„To byste museli vidět, v jakém to bylo stavu, protože to bylo v dezolátním stavu, jak to bylo znárodněno, jak se o to padesát let nikdo nestaral. Samozřejmě staří naši rodiče pak už taky neměli prostředky, aby do toho mohli investovat, tak investujeme my,“ vypráví a pokračuje:

„A pak to ještě takhle dopadne, jak vidíte. Manželka to má tady vždycky osázený kvítkama, zvenku i zevnitř, takže v létě to vypadá dobře, proto se panu Zemanovi tady líbí, no. Prezident nemá zájem, aby se mu tady furt motali lidi, protože stejně mu tady chodila procesí už předtím.“

Muž chápe, že nově zvolená hlava státu chce mít několik dní klid. Návštěvy se nyní do chalupy v Novém Veselí nehrnou. Ani blízký Zemanův přítel Jiří Růžička by se neodvážil ho dnes vyrušovat.

„Já bych si to ani nedovolil, já už jsem tady byl včera, on neslavil ani narozeniny ani Miloša, a tak včera nás pozval na rytířskou, takže jsme to tam krásně oslavili a když jsme sem přijeli, tak tady byla spousta novinářů, vysílačů a tak dále,“ popisuje.

Prezident je pozván na jednání zastupitelstva

Podle přátel se chce Miloš Zeman věnovat několik dní četbě, spánku a odpočinku v soukromí. Kolemjdoucí František Zita je toho názoru, že si zaslouží klid stejně jako ostatní prezidentští kandidáti. A nediví se, že si ho užívá na Vysočině tak brzy po svém zvolení.

„Já si myslím, že ta kampaň byla pro všechny velice náročná. Vzhledem k tomu, že tady ve Veselí je v podstatě od té doby, kdy byl předsedou vlády, tak se nedivím, že přijel tak brzo na Vysočinu, protože když ho všady posloucháte, tak to je pořád jen jeho milovaná Vysočina,“ říká.

Z doslechu prý ví, že ve středu bude schůze zastupitelstva, na kterou bude nový prezident pozván. „Já si myslím, že jo, že dorazí. Protože on je v podstatě čestným občanem obce, takže věřím, že starostu neodmítne. Já teda v zastupitelstvu nejsem, ale pevně věřím, že dorazí,“ je přesvědčen Zita.

Zuzana Plíšková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme