Zeman navštívil v nemocnici protokoláře Kruliše, po nehodě v policejním BMW leží v traumacentru

Prezident Miloš Zeman v úterý v podvečer navštívil v brněnské fakultní nemocnici v Bohunicích zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše, který leží v traumacentru. Záchranáři ho tam převezli po noční nehodě v policejním voze BMW i8, které podle prvotních informací havarovalo poté, co policejního řidiče postihla náhlá zdravotní indispozice.

Tento článek je více než rok starý.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman před Fakultní nemocnicí v Brně, kde navštívil zraněného zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše, který havaroval v noci na 30. května v policejním voze BMW i8.

Prezident Miloš Zeman před Fakultní nemocnicí v Brně, kde navštívil zraněného zástupce šéfa hradního protokolu Vladimíra Kruliše, který havaroval v noci na 30. května v policejním voze BMW i8. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Hedviky Kropáčkové v noci záchranáři do nemocnice dovezli dva pacienty po nehodě. Jeden z nich utrpěl cévní mozkovou příhodu, u druhého měli podezření na vážné poranění páteře.

Zeman strávil v nemocnici půlhodinu, poté odjel. Naplánovaný program návštěvy Jihomoravského kraje měnit nechce. Ve středu se zúčastní zahájení zbrojařského veletrhu IDET na brněnském výstavišti a navštíví Kuřim.

Vůz BMW i8 v policejních barvách. | Foto: Policie.cz

Vůz, který policie převzala teprve nedávno, měl sloužit především na dálnicích proti silničním pirátům. Jde o hybrid, který umí jezdit i na elektřinu a stojí čtyři miliony. Policie jej měla vypůjčený od firmy Invelt na 20 tisíc kilometrů, nejvýše však na půl roku.

Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová přímo nesedělila, zda Kruliš ve voze jel oprávněně a pouze sdělila, že "nařízení ministerstva vnitra číslo 33/2011 stanoví, že v dopravních prostředcích mohou být přepravováni jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo osoby, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme