Zeman nechce dávat rozhovory některým médiím. Šéfredaktoři mu to nevěří

Nový český prezident Miloš Zeman nebude dávat rozhovory deníkům Mladá fronta Dnes a Lidové noviny. Zeman to řekl v televizi Prima. Důvody sdělit nechtěl, oba deníky však kritizoval už v době prezidentské kampaně a znovu pak i v povolebním a v inauguračním projevu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: Reuters

„Neodmítnu nabídky veřejných sdělovacích prostředků, s výjimkou Mladé fronty Dnes a Lidových novin na rozhovory, ve kterých bych bilancoval svoje působení a ve kterých bych skládal těmto občanům – nikoli těmto sdělovacím prostředkům, což je rozdíl – účty za své činnosti,“ prohlásil Zeman.

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Robert Čásenský ale doufá, že prezident názor ještě změní. „Nechce se mi věřit, že by zrovna Miloš Zeman patřil k těm, kteří by se snad chtěli vyhýbat případným kritickým otázkám ze strany našich redaktorů,“ říká Čásenský.

Podle šéfredaktora Lidových novin Dalibora Balšínka by to listu neuškodilo. „Miloš Zeman neměl nikdy žádný problém přijít před svojí kandidaturou k nám do redakce. Teď když je zvolen, tak mu najednou vadíme. Lidovým novinám to samozřejmě nijak neuškodí,“ tvrdí Balšínek.

„Připomíná mi to Jiřího Paroubka, který podobné embargo vyhlásil před parlamentními volbami. Myslím si, že za tím stojí jednoznačně snaha diskreditovat některá média, která by dohlížela na způsob jeho úřadování,“ upozorňuje šéfredaktor Lidových novin.

Kancléřem nového prezidenta bude dosavadní šéf SPOZ Vratislav Mynář

Číst článek

Mirko Kašpar, Veronika Neprašová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme