Finsko 3:0 Česko

Zeman odmítl pero za milion korun. Mohl jím podepsat prezidentský slib

Miloš Zeman odmítl návrh soukromé firmy, která mu chtěla darovat pro podpis prezidentského slibu unikátní pero za milion korun. Nastupující prezident to dnes řekl v Kunovicích na Uherskohradišťsku po krajské konferenci Strany práv občanů - Zemanovci (SPOZ).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman (vlevo) v Kunovicích na Uherskohradišťsku na krajské konferenc SPOZ. Vpravo předseda SPOZ Vratislav Mynář | Zdroj: ČTK

„Doporučil jsem této firmě, aby raději tento milion korun věnovala na psací potřeby žákům těch škol, v jejichž regionu se tato firma nachází,“ prohlásil Zeman.

Znovu také zkritizoval amnestii svého předchůdce Václava Klause. Podle Zemana omilostnila také neschopnost soudců a státních zástupců, kteří nedokázali svěřené případy včas dotáhnout do konce.

„Já jsem si prostudoval brožuru, kterou mi pan prezident Klaus věnoval při našem nedávném setkání. Amnestii a zejména článek dvě pokládám za generální pardon neschopnosti soudců a neschopnosti státních zástupců, nikoliv tedy demaskování této neschopnosti, ale naopak jisté omilostnění této neschopnosti," řekl budoucí prezident.

Druhý článek amnestie dopadl na trestní stíhání, která trvají přes 8 let a u kterých trestní sazba nepřesahuje 10 let odnětí svobody.

Své příznivce z SPOZ Zeman vyzval k poctivé a krvavé práci. Účastníkům krajské konference ve Zlínském kraji tak naznačil, aby nespoléhali na to, že svého čestného předsedu budou mít na Hradě. Ve volbách podle Zemana vyhrává ta strana, která má dobré kandidáty a dobrý program.

V té souvislosti zmínil například tvůrce někdejšího legendárního slušovického družstva, agronoma a nynějšího krajského radního pro zemědělství Františka Čubu, kterého si už vybral za poradce. Slíbil také, že jeho první cesta po inauguraci povede právě do Zlínského kraje.


Zvětšit mapu

Andrea Kratinová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme