Zeman opět navrhl odvolat šéfa pražských vrchních zástupců Rampulu

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman dnes znovu navrhl ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, aby odvolal šéfa pražského vrchního zastupitelství Vlastimila Rampulu. Oznámil to v Brně s tím, že svůj dřívější návrh doplnil o dva nové body.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský vrchní státní zástupce Vlastimil Rampula | Zdroj: ČTK

„Do nového návrhu jsem zahrnul dvě pochybení, která se podle mého názoru stala. A to sice prodlevy v kauze Mostecké uhelné společnosti a Rampulovo vystoupení na tiskovém brífinku, kdy prezentoval video, jak vstupují některé osoby do kanceláře jeho náměstka, což podle mého názoru snížilo důvěru veřejnosti ve státní zastupitelství,“ řekl Zeman.

Rezort spravedlnosti bude celý návrh posuzovat znovu. „Ministerstvo spravedlnosti bude postupovat jako správní orgán, posoudí rozšířený nový návrh, který podal nejvyšší státní zástupce na ministerstvo spravedlnosti. Zahájíme správní řízení, ve kterém se budou opět jednotlivé skutečnosti obsažené v návrhu pana Zemana prokazovat. Na základě tohoto řízení ministerstvo spravedlnosti rozhodne,“ potvrdil ministr Jiří Pospíšil.

Zeman podal návrh na odvolání Rampuly už v březnu loňského roku, ministr spravedlnosti mu na podzim vyhověl. Pražský městský soud ale v únoru Pospíšilovo rozhodnutí zrušil.

Rampula měl být původně odvolán kvůli tomu, že údajně vážně porušil povinnosti, když v několika případech nereagoval na chybná rozhodnutí podřízených státních zástupců. Dále mu bylo vytýkáno to, že zasahoval do kauzy údajného tunelování IPB, když své podřízené nařídil, aby se na místě neodvolávala proti osvobozujícímu rozsudku.

Zuzana Kopuletá, Petr Sehnoutka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme