Zeman pojede v květnu do Moskvy na oslavy konce druhé světové války

Prezident Miloš Zeman navštíví na jaře Rusko. Zúčastní se tam oslav konce druhé světové války, potvrdil jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman | Foto: European Parliament

„Pan prezident obdržel pozvánku na oslavy 70. výročí Dne vítězství, které se uskuteční v Moskvě 9. května 2015. Pan prezident toto pozvání přijal, stejně jako přijal pozvání na oslavy vylodění v Normandii v loňském roce,“ uvedl Zemanův mluvčí.

Miloš Zeman, kritiky často pranýřovaný za vstřícný postoj k režimu Vladimira Putina, dostal podle médií i pozvání k bilaterální návštěvě Ruska, která by se mohla uskutečnit na podzim. Toto pozvání prý ale zatím nepřijal.

Prezidentovi jeho oponenti vytýkali například to, že pochyboval o účinnosti ekonomických sankcí EU vůči Rusku za anexi Krymu a zpochybňoval přítomnost ruských vojáků na východní Ukrajině.

Zeman své postoje obhajoval tím, že mu jde o ochranu zájmů českých exportérů a investorů v Rusku.

Martin Hromádka, Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme